ЗИМОВАЊЕ И СКИ ШКОЛИ БАНСКО 2019

Хотел St.George Ski& Holidays 4*

http://www.stgeorgespabansko.com

13јан. – 18 јан. (6 ДЕНА)

Во соработка со тим од интернационални ски инструктори – професори по спорт и физичко образование, организираме зимовање со ски школа каде можат да се вклучат сите љубители на скијањето без разлика на вораст. Пакетот нуди можност за зимовање во одличниот хотел St. George ski & spa и обука за скијање под специјален надзор на лиценцирани ски инструктори со долгогодишно интернационално искуство.

1 ден 13.01.2019 ПрилепБанско Состанок на групата во 12,30ч Спортска сала-Битла во 01,00 пред Салида Петрол – Прилеп. Поаѓање према Банско во 01:30 ч. Патување со попатни одмори. Пристигнување во Банско во утринските часови. Пристигнување  во хотел. Можност за искористување на денот за скијање и започнување на ски обука. Слободно попладне за рекреација во СПА центарот ( пливање во базен, сауна, џакузи)

2-4 ден Банско Престој во хотелот на база полупансион ( доручек+вечера) Можност за организирано скијање на прекрасните падини на ски центарот на планината Пирин. Можност за приклучување кон групите Ски школи со професионални ски инструктори (факултативно)

5 ден Банско – Битола Одјавување од хотелот. Можност за скијање последниот ден по договор со тренерите. Поаѓање за Македонија во 16 часот.Пристигање во Македонија.

Термин: 

                                                               13/01 – 18/01/2019

возрасни

400 Еур

2 возрасни + 1 дете до 12 год

500 Еур

2 возрасни + 2 деца до 12 год

545 Еур

3 возрасни + 1 дете до 12 год

640 Еур

 

 

Цените се дадени ПО СОБА во Еур за плаќање во МКД  за престој во 2-4 креветни апартмани во хотел 4*на база 5 полупансиони ( доручек+ + вечера). Превозот не е вклучен во цена.

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Сместување во хотел 4* на база 5 полупансиони

  • Пратители – наставници по скијање со можност за 6 дневна ски школа (со доплата)

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Организиран автобуски превоз (Битола -Банско-Битола)    45 Еур возрасни, 35 Еур деца 2-12 години

  • Патничко осигурување

  • Останати ненапоменати услуги

  • За реализација на овој програм потребни се минимум 40 патници.

  • Со овој програм важат општите услови на патување на СКТМ

St George Ski&Holidays  е луксузен и модерен 4* хотел, на само 600м од гондолата и 1000м од центарот на Банско. Хотелот располага со апартмани и студија кои се опремени со wifi, сателитска, модерни тоалети, додека апартманите располагаат и со чајна кујна. Еден од најголемите базени во Банско се наоѓа баш во овој хотел, спа ценарот, теретаната, џакузито се бесплатни за користење.