Хотелот “Golden beach” е лоциран на 20 метри од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

  прво дете до 12 год – БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год – БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен – 50% попуст

“Golden Beach”
Meтаморфозис

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

Бр. ноќи

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

7AI

цена по лице (AI)

170

210

250

300

330

350

380

430

480

480

480

480

480

450

390

340

260

210


НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;

 • –  All Inclusive Light програмата вклучува:

       – појадок – шведска маса од 08:00-10:00 часот,

       – ручек – избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
  – 
  вечера – шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,

       – локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.

       – секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.

 • –  КЛИМА и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО;

 • –  Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија;

 • –  Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.

 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  Прво дете до 12 год со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

 • –  Прво дете од 12 до 16 год со 2 возрасни на редовно легло – 70% попуст;

 • –  Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица – БЕСПЛАТНО;

 • –  Трето возрасно лице на редовно легло – 50% попуст;

 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год – бесплатно (без седиште).

 • –  Доплата за туристичка такса – 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа на рецепција);

 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз МЕТАМОРФОЗИС, според термини од табелата

Патни информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје – Метаморфозис (335km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол – автопат)

  04:15h

 Скопје – Солун – Неа Модања – Геракини
Метаморфозис

Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (180ден)
Патарини во Грција (1.80€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија)

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

 06:10h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Метаморфозис:

 14:30 по МК време / 15:30 по ГР време (пред хотелот)


 За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Травео Травел