Вила Магда е лоцирана во Пефкохори под главниот пат на 90-тина метри до прекрасната плажа со златна песок и неверојатно сина вода Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија кои се распоредени на приземје, прв и втор спрат. Сите студија се опремени со телевизор, клима, кујна и wc и балкон.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-25% FIRTS MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2019

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

Датуми Ноќевања Studio 2 ADL Studio 3 Adl 1/4
Од: 19-05-2019 
До: 26-05-2019
7 Продадено 59€ Продадено 69€ Продадено 89€
Од: 26-05-2019 
До: 02-06-2019
7 Продадено 79€ Продадено 89€ Продадено 99€
Од: 02-06-2019 
До: 09-06-2019
7 Продадено 139€ Продадено 159€ Продадено 169€
Од: 09-06-2019 
До: 16-06-2019
7 Продадено 209€ Продадено 219€ Продадено 229€
Од: 16-06-2019 
До: 23-06-2019
7 Продадено 269€ Продадено 279€ Продадено 289€
Од: 23-06-2019 
До: 30-06-2019
7
         299
Продадено 309€ Продадено 319€
Од: 30-06-2019 
До: 07-07-2019
7
        319
Продадено 329€ Продадено 339€
Од: 07-07-2019 
До: 14-07-2019
7
        339
Продадено 349€
         359 
Од: 14-07-2019 
До: 21-07-2019
7
        359 
Продадено 369€
          379 
Од: 21-07-2019 
До: 28-07-2019
7
       359 
Продадено 369€ Продадено 379€
Од: 28-07-2019 
До: 04-08-2019
7
       359 
Продадено 369€ Продадено 379€
Од: 04-08-2019 
До: 11-08-2019
7
         359 
Продадено 369€ Продадено 379€
Од: 11-08-2019 
До: 18-08-2019
7
       339 
          349 
Продадено 359€
Од: 18-08-2019 
До: 25-08-2019
7 Продадено 269€ Продадено 279€ Продадено 289€
Од: 25-08-2019 
До: 01-09-2019
7
         239 
Продадено 249€ Продадено 259€
Од: 01-09-2019 
До: 08-09-2019
7 Продадено 169€ Продадено 179€ Продадено 189€
Од: 08-09-2019 
До: 15-09-2019
7 Продадено 119€ Продадено 129€ Продадено 139€
Од: 15-09-2019 
До: 22-09-2019
7 Продадено 79€ Продадено 89€ Продадено 99€
Од: 22-09-2019 
До: 29-09-2019
7
           49  
             59 
         69 

*Доплата за Полупансион во Ресторан Стефанос 12 Еуро од вечер или 84 Еуро за целиот престој од 7 ноќевања по лице.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон– 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – попуст 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ТРАВЕО ТРАВЕЛ“.

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп-на перон )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.