Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно.

Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

ГПС координати: 40.018545, 23.526546

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62 мкд

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.05.2019

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

Датуми Ноќевања 1/2+1 1/2 1/3 Studio 1/4 Studio
Од: 19-05-2019 
До: 26-05-2019
7 Продадено 69€
 

          69€

Продадено 79€ Продадено 99€
Од: 26-05-2019 
До: 02-06-2019
7 Продадено 89€ Продадено 89€ Продадено 99€
    109€
Од: 02-06-2019 
До: 09-06-2019
7 Продадено 129€ Продадено 129€ Продадено 149€ Продадено 159€
Од: 09-06-2019 
До: 16-06-2019
7 Продадено 219€ Продадено 219€ Продадено 239€ Продадено 249€
Од: 16-06-2019 
До: 23-06-2019
7 Продадено 269€ Продадено 269€ Продадено 289€ Продадено 319€
Од: 23-06-2019 
До: 30-06-2019
7 Продадено 289€ Продадено 289€ Продадено 319€ Продадено 349€
Од: 30-06-2019 
До: 07-07-2019
7 Продадено 309€ Продадено 309€ Продадено 349€ Продадено 379€
Од: 07-07-2019 
До: 14-07-2019
7 Продадено 349€
            349€
Продадено 359€ Продадено 389€
Од: 14-07-2019 
До: 21-07-2019
7 Продадено 369€ Продадено 369€ Продадено 379€ Продадено 409€
Од: 21-07-2019 
До: 28-07-2019
7
            369€
Продадено 369€ Продадено 379€ Продадено 409€
Од: 28-07-2019 
До: 04-08-2019
7
          369€
Продадено 369€ Продадено 379€ Продадено 409€
Од: 04-08-2019 
До: 11-08-2019
7
             369€
Продадено 369€ Продадено 379€ Продадено 409€
Од: 11-08-2019 
До: 18-08-2019
7         369€
          369€
Продадено 379€ Продадено 409€
Од: 18-08-2019 
До: 25-08-2019
7 Продадено 289€ Продадено 289€ Продадено 319€ Продадено 339€
Од: 25-08-2019 
До: 01-09-2019
7 Продадено 229€ Продадено 229€ Продадено 259€ Продадено 289€
Од: 01-09-2019 
До: 08-09-2019
7 Продадено 179€ Продадено 179€ Продадено 199€ Продадено 229€
Од: 08-09-2019 
До: 15-09-2019
7 Продадено 129€ Продадено 129€ Продадено 149€ Продадено 169€
Од: 15-09-2019 
До: 22-09-2019
7 Продадено 89€ Продадено 89€ Продадено 99€ Продадено 109€
Од: 22-09-2019 
До: 29-09-2019
7 Продадено 69€ Продадено 69€ Продадено 79€ Продадено 89€

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Травео Травел

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.